24. Festival sportske rekreacije Hrvatske - Zaton 2017.

Od 8. do 11. lipnja 2017. Na Festivalu je sudjelovalo oko 220 rekreativaca i rekreativki iz 22 grada ili sredina Hrvatske: Karlovac, Pula, Sisak, Zagreb, Nova Gradiška, Knin, Varaždin, Zadar, Ogulin, Paljuv, Nin, Beli Manastir, Zemunik, Crno, Otočac i Šibenik te po prvi puta sudionici iz Tovarnika, Starih Jankovca, Golubića, Petrčana i Bokanjca.

Natjecateljski sportski program u dvanaest disciplina uspješno je realiziran na sportskim objektima Turističkog naselja Holliday Resort, kao i prošle godine natjecanja u ženskoj odbojci održana su u sportskoj dvorani Športskog centra Višnjik u Zadru. U odnosu na prošlu godinu na Festivalu je sudjelovalo više od 70 sudionika, te je u natjecanjima bilo znatno veći broj natjecatelja u pojedinačnim disciplinama, a održana su i nova natjecanja u malom nogometu, stolnom tenisu za žene i šahu.
U provedbi programa natjecanja nastavljena je uspješna suradnja s voditeljima i sucima iz Zadra.

Pregled najbolje plasiranih ekipa i pojedinaca:

Mali nogomet

1. BOKANJAC Bokanjac Zadar
2. SAMBA Poličnik
3. MLADOST Petrčane

Odbojka - žene

1. PEMIS Zadar
2. OTOČAC Otočac
3. ŠIBENIK Šibenik

Stolni tenis - muški

1. MAVRIĆ M. Varaždin
2. BANKOVIĆ M. Pula
3. GMAJNIĆ D. Nova Gradiška

Stolni tenis - žene

1. IVEKOVIĆ Z. Zagreb
2. BUNČIĆ V. Zagreb
3. BROZOVIĆ D. Ogulin

Boćanje (parovi)

Mix
1. LUKIĆ I.-POŽGAJIN Z. Knin
2. KAJAJŽIĆ D.-MUŽA K. Zagreb
3. KLAPAN Z.-BUTERIN T. Paljuv

Muški
1. BARABA - KLAPAN Paljuv
2. GUZIĆ – ĆUSA . Benkovac
3. HABENŠUS – BEŠLIĆ Benkovac

Žene
1.ZEMUNIK Zemunik.
2. BABE 2 Bokanjac
3. PČELICE Crno

Kretanje prirodom 

Muški
1. SAKAČ Z. Varaždin
2. VENUTTI M. Varaždin 3. LAKTAŠIĆ A. N.Gradiška

Žene
1. ŠTIBI I. Beli Manastir
2. GRGIĆ J. Knin
3. OPAČIĆ Z. Tovarnik

Troboj preciznosti

Muški 

1. SORIĆ M. N.Gradiška
2. VENUTTI M. Varaždin
3. KOREN E. Varaždin

Žene
1. ŠTIBI I. Beli Manastir
2. VUJOVIĆ D. Beli Manastir
3. KRUŠELJ K. Beli Manastir

Košarkaške trice

Muški

1. VENUTTI M. Varaždin
2. NOVOSELEC D. Varaždin
3. LAKTAŠIĆ A. Nova Gradiška
Žene
1. BROZOVIĆ D. Ogulin
2. VUJOVIĆ D. Beli Manastir
3. ŠTIBI I. Beli Manastir

Mali golf

Muški 

1. SORIĆ M. Nova Gradiška
2. KOREN E. Varaždin
3. LAKTAŠIĆ A. Nova Gradiška
Žene
1. ŠTIBI I. Beli Manastir
2. NOVAK T. Beli Manastir
3. KRUŠELJ K. Beli Manastir

Šah

Muški 

1. MRAVUNAC D. Zagreb

2. LUKIĆ I. Knin
3.RANOGAJEC B. Zagreb

Pikado

Muški 

1. PEŠEC J. Zagreb

2. VENUTTI M. Varaždin
3. IPŠA E. Varaždin
Žene
1. GRGIĆ J. Knin
2. VUJOVIĆ D. Beli Manastir
3. BRANDIBUR S. Tovarnik

Kuglanje

Žene
1. PENCINGER L. Tovarnik
2. BRANDIBUR S. Tovarnik
3. JARČEVIĆ J. Knin